Wesele huczne czy kameralne?


Jeżeli chodzi o imprezy okolicznościowe Poznań do jednych z najczęściej odbywających się zaliczają się bez wątpienia wesela Poznań. Raczej niełatwo znaleźć osobę, która przynajmniej raz w życiu nie brała udziału w tego typu imprezie. To, że wesela – mniej lub bardziej huczne – organizujemy, wynika oczywiście z naszych obyczajów i panującej tradycji. Nie wszędzie jednak wyglądają one podobnie.
Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach utrzymuje się zwyczaj organizowania dużych wesel, do których pary przygotowują się z naprawdę dużym wyprzedzeniem.
Wynajmuje się w tym celu dom weselny Poznań bądź salę weselną w innych obiektach o podobnym charakterze, które mogą pomieścić dużą ilość gości. Ale nie wszyscy preferują huczne przyjęcia. Wiele par woli zorganizować bardziej kameralne spotkania, tak, aby w uroczystości uczestniczyła jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele. Wszystko więc bardziej zależy od naszych potrzeb i możliwości, niż od tradycji, chociaż ta niewątpliwie też ma w tym wszystkim duży wkład.